Mutaxassislar Oʻzbekiston terma jamoasining JCH-2026ga chiqish imkoniyatlarini yangiladi
Koʻrsatkich 3 foizdan koʻproqqa oshdi.
We Global Football portali maʼlumotlariga koʻra, Oʻzbekistonning 2026-yilgi jahon chempionatiga chiqish imkoniyati 96 foizni tashkil etadi.
Bir necha kun oldin ekspertlar Oʻzbekiston 92,6 foiz ehtimol bilan JCH-2026 yoʻllanmasini qoʻlga kiritadi, deb hisoblashgandi. Koʻrsatkich 3 foizdan koʻproqqa oshdi.
Mutaxassislar Oʻzbekistonning A guruhida birinchi oʻrinni egallash imkoniyatini 3,1 foiz, ikkinchi oʻrinni esa 92,9 foiz deb baholamoqda.
Futbol boʻyicha Oʻzbekiston milliy terma jamoasi 2026-yilgi jahon chempionati saralashining navbatdagi 3-bosqichi doirasida Eron bilan 2:2 hisobida durang oʻynadi.
Oʻzbekiston va BAA saralashning soʻnggi turidan oldingi bosqichda toʻqnash keladi, oʻyin 5-iyun kuni boʻlib oʻtadi. Oʻzbekiston terma jamoasi JCH-2026 yoʻllanmasini qoʻlga kiritish uchun durang qayd etishi kifoya.